Kayseri Bölgede Ürün Alımları Sürüyor

2017 yılı ürün hasatlarının başlaması ile Kayseri Bölge Birliğinde, ortak ürünlerinin değerlendirilmesi kapsamında ürün alımları tüm hızıyla sürüyor.

Merkez Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Yoncacı, Kayseri Bölge Müdürü Caner Çelebi ve Bölge Müdür Yardımcısı Bahadır Gül Bölge Birliğine bağlı Derinkuyu Tarım Kredi Kooperatifinde bulunan ürün alım merkezini ziyaret ederek; Kooperatif Müdürü Serkan Emirzeoğluve eksperlerden ürün alımı konusunda bilgi alarak ortakların sorunlarını dinlediler.

Geçtiğimiz yıl 700 ton olan sıra kuru fasulye alımının bu yıl 1100 tona yükseldiğini ve akımın halen devam ettiğini belirten Kayseri Bölge Müdürü Çelebi; daima üreticinin yanında olduklarını göstermek, üretime katkı sağlamak ve üreticilerin kendi ürünlerini en iyi şekilde değerlendirmesi noktasında destek vermeye devam ettiklerini ifade etti.

Çelebi ayrıca, üretim maliyetini düşürecek ve birim alan verimini artıracak yetiştirme tekniklerinin çiftçiye ulaştırılması, üretici ve tüketici zincirindeki fiyat farkının üretici lehine oluşması, özetle ürünün ekiminden pazarlamasına kadar tüm süreci kapsayacak şekilde ortaklarının yanında olmaya devam edeceklerini belirtti.

S. Semih ÖZER / KAYSERİ

Okunma 984 defa